Překlenovací úvěr

Překlenovací úvěr

Tento úvěr poskytují stavební spořitelny v případech, kdy potřebujete půjčit peníze, ale sami nemáte našetřeno nic. Stavební spořitelna vám půjčí peníze na období, než vám poskytne řádný úvěr ze stavebního spoření. To znamená, že toto období „překlene“.

Výhody

Obvykle se překlenovací úvěr splácí bez jakýchkoliv sankcí. Jedinou povinností je to, že od určité částky budete muset ručit zástavním právem ke své nemovitosti, což ale vyžadují jen některé spořitelny. Někdy ani nemovitost nepotřebujete. Výhodou je i požadavek na minimální čistý příjem, který může být i o několik tisícovek nižší, než vyžadují hypoteční banky.
Oblíbené stavební spoření umožňuje i další výhodu, spočívající v možnosti sloučit více smluv stavebního spoření, například v jedné rodině. Tím si lze zajistit lepší podmínky poskytnutí překlenovacího úvěru a jeho splácení v budoucnu. Překlenovací úvěr bez zajištění a bez ručitele poskytují stavební spořitelny standardně až do výše půl milionu Kč.

Další přednosti

Znakem překlenovacích úvěrů je jednoduchost při sjednávání, snadná dostupnost a bezpečnost, nízké úrokové sazby a možnost předčasného splacení, to ale pouze je-li v režimu spotřebitelského úvěru.